Skip to content

Magazyn architektoniczny : Steven Holls University of Iowa Visual Arts budowanie przez obiektyw Aarona Doughertyego

2 lata ago

321 words

Aaron Dougherty Głęboko zakorzeniony w fenomenologicznych ideach Maurice a Merleau-Ponty ego, filozofia architektoniczna Stevena Holla koncentruje się na ludzkim doświadczeniu, materialności i dokładnym zaangażowaniu w stronę lub kontekst.
Ale bardziej niż jego eksperymenty z przestrzenią i materiałem, jest on najbardziej znany ze swego panowania nad tym, co jest jego ulubionym materiałem, lub medium: naturalnego światła.
Jego projekt dla budynku Sztuk Wizualnych na Uniwersytecie Iowa, widziany tutaj przez soczewkę fotograf Aaron Dougherty, jest jednym z jego projektów, który najlepiej eksploruje te problemy.
Pokryte cynkiem i stalą nierdzewną, czteropiętrowe budynki mieszczące pracownie, pomieszczenia dydaktyczne, galerie i wydziały dla wszystkich działów sztuk wizualnych – od ceramiki, projektowania biżuterii i rzeźby, poprzez grafikę, malarstwo, sztukę wideo i projektowanie 3D.
+ 15.
Aaron Dougherty Zaprojektowany, aby zachęcać do interakcji społecznych i interdyscyplinarnej współpracy, budynek jest pionowo porowaty, wykorzystując duże otwarte płyty podłogowe, szklane ścianki działowe i przestronne klatki schodowe służące jako skraplacze socjalne.
.
Aaron Dougherty Holl.
Sprytne wykorzystanie światła poprzez cięcia.
7.
Kwadratowe otwory sprawiają, że wnętrze jest dobrze doświetlone, co sprawia, że nie ma potrzeby używania sztucznego światła w ciągu dnia.
To jak chodzenie po gąbce. , Opisuje Chris McVoy, jeden z partnerów firmy.
W nocy, południowa fasada, pokryta perforowaną siatką ze stali nierdzewnej, która sprawia, że okna są niewidoczne w ciągu dnia, emituje świecące kwadraty o różnych rozmiarach, gdy budynek jest oświetlony od środka – co najlepiej opisuje Holl jako.
Zamroczony Mark Rothkos.
.
.
Aaron Dougherty Praca architekta obfituje w odniesienia do muzyki, filozofii, malarstwa i literatury.
Wcześniej w 2006 roku Holl zaprojektował Arts Building West, zainspirowany gitarową rzeźbą Picassa.
Razem oba budynki tworzą teraz Art Quads na University of Iowa.
.
Aaron Dougherty.
Aaron Dougherty.
Aaron Dougherty.
Aaron Dougherty.
Aaron Dougherty.
Aaron Dougherty
[przypisy: olx krosno, zdw bydgoszcz, strefa przemarzania gruntu ]

Powiązane tematy z artykułem: olx krosno strefa przemarzania gruntu zdw bydgoszcz