Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : Zwycięzca międzynarodowego konkursu budynków rządowych w Sejong City / Tomoon Architekci i inżynierowie

2 lata ago

339 words

Strefa 3-1 Rządowego Budynku w Sejong City jest symboliczną bramą centralnego miasta administracyjnego.
Miejska Brama, w której przyroda i obywatele są razem, oraz Urban Plaza, z którego każdy może swobodnie korzystać, są planowane tutaj.
Jest zaprojektowany jako wygodne i przytulne miejsce odpoczynku ukształtowane po naturze.
Będzie używany do różnych wydarzeń, w tym festiwali i różnych działań kulturalnych i artystycznych.
Pod względem skali miejskiej utrzymano liniowy kształt istniejącego planu generalnego.
Zielona sieć, która będzie komunikatywną przestrzenią społeczności, powstaje poprzez połączenie Równiny Jangnam i zielonej osi na przedmieściach Sejong City.
Jeśli chodzi o skalę blokową, zapewniony jest wielki łuk, który wyraża otwartą komunikację między rządem a ludźmi, oraz otwarty plac, połączony z wielkim łukiem w sposób organiczny.
Wyrażają symbolikę Urzędu Regulacji oraz Komitetu Praw i Zasobów Ludu, który sprawia, że szczęście ludzi ma wyższy priorytet.
Pod względem architektonicznym budynek został zaprojektowany jako budynek przyjazny środowisku, który jest hojny dla przyrody, środowiska i ludzi, a także oszczędza energię poprzez pasywną formę architektoniczną.
Jeśli chodzi o elewację, gładka charakterystyka linii koreańskiej wyraża się w przepływie tradycyjnego jedwabiu koreańskiego.
Przepływ wzorca fasady jest czymś więcej niż prostą formacją.
Zapewnia optymalną oszczędność energii dzięki inteligentnej zielonej fasadzie.
Rozmiary i kąty okna są stosowane w różny sposób w zależności od symulacji światła słonecznego w inteligentnej zielonej fasadzie.
Wielki łuk widok renderowania Tekst dostarczony przez Tomoon Architects & Engineers.
Architekt: Tomoon Architekci i inżynierowie + architekci Gurlim Lokalizacja: Sejeong, Korea Główny architekt: Yeol Park Zespół projektu: Moon-young Ko, Jae-jin Kim, Hong-bae Kim, Jeong-un Hwang, Jin-i Lee, Jin-ho Shin Engineering: ARUP International Limited Obszar serwisu: 36 629 m2 Miejsce na sport Powierzchnia: 36 078 m2 Bldg.
Powierzchnia: 7.513.57 m2 Powierzchnia całkowita: 56500.39 m2 Powierzchnia terenu: 16 907,50 m2 widok na plazę rendering elewacja b szczegóły na dachu ogród w ogrodzie atrium
[więcej w: mrówka sulejów, olx nysa, olx lidzbark warmiński ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka sulejów olx lidzbark warmiński olx nysa