Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – Cornells NYC Tech Campus dąży do „Net-Zero Energy” / SOM

2 lata ago

500 words

Prawa autorskie Cornell University Proponowany przez Cornell University New York City Tech Campus na wyspie Roosevelt planuje stać się trwałym punktem orientacyjnym.
Skupiony w promieniach słońca kampus o powierzchni 10 akrów obejmuje największą w Nowym Jorku tablicę słoneczną, cztery akry geotermalnych studni i 500 000 stóp kwadratowych otwartej, zielonej przestrzeni przeznaczonej dla publiczności.
Jeśli zbudowano go dzisiaj, główny akademicki budynek kampusu o powierzchni 150 000 stóp kwadratowych będzie największym budynkiem o zerowym zużyciu energii we wschodnich Stanach Zjednoczonych.
Proponowany kampus został zaprojektowany przez Skidmore, Owings i Merrill (SOM).
Pejzaż zostanie zaprojektowany przez James Corner Field Operations.
Cornell połączył siły z absolwentem i dyrektorem zarządzającym Distributed Sun, Jeffem Weissiem, aby pomóc zbudować kompleksowe rozwiązanie energetyczne.
Krajowe Laboratorium Energii Odnawialnej (NREL) oraz Urząd ds.
Badań i Rozwoju Energii NYS (NYSERDA) również uczestniczyły w konceptualizacji proponowanej energii odnawialnej i aspektów efektywności energetycznej.
Kontynuuj czytanie, aby uzyskać więcej zdjęć i szczegółowe informacje.
+ 7 Centralny budynek edukacyjny LEED Platinum będzie siedzibą partnerstwa Cornell i Technion z Izrael Institute of Technology.
Wysokiej jakości obwiednia budynku maksymalizuje światło dzienne, wykorzystuje wentylację kontrolowaną pod kątem zapotrzebowania i będzie wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu.
Wszystkie pozostałe budynki kampusu muszą osiągnąć poziom LEED Silver minimum i będą posiadać rezydencje dla wykładowców, pracowników i absolwentów, publicznych atria i przestrzeni korporacyjnej.
Prawa autorskie Cornell University Tablica słoneczna kampusu będzie trzykrotnie większa od największej obecnej sieci słonecznej w Nowym Jorku, generując 1,8 megawata dziennie.
Czterotrowe pole geotermalne składa się z 400 studni, które wykorzystają wewnętrzną, cieplną moc Ziemi, aby zapewnić niezbędne ogrzewanie i chłodzenie dla kampusu.
Energia elektryczna będzie również wytwarzana z ogniwa paliwowego, dodatkowo zmniejszając zależność od sieci.
Kampus Tech będzie zawierał elementy do oczyszczania wody burzowej i tworzenia ogrodów społecznościowych.
.Zielony.
koncepcje krajobrazowe obejmują ogrody deszczowe i bioswales, zielone ściany i dachy oraz ponowne zalesianie, które stworzy nowy, mały miejski las.
500.000 stóp kwadratowych proponowanej zielonej przestrzeni ma ambicję stać się jedną z największych publicznych przestrzeni zielonych w Nowym Jorku, dzieląc wspaniałe widoki kampusu na nabrzeże Manhattan i Queens.
Początkowa faza projektu kampusu będzie wymagać jednej czwartej energii elektrycznej z sieci, emitować połowę gazów cieplarnianych i wymagać mniej niż połowy paliwa kopalnego do zasilania, ogrzewania i chłodzenia niż porównywalny kampus konwencjonalny, który spełnia aktualne przepisy energetyczne.
Prawa autorskie Cornell University Going Green nie jest niczym nowym dla Cornell.
Uniwersytet zmniejszył emisje gazów cieplarnianych w kampusie o 25 procent i kontynuuje realizację nagrodzonego planu działań w zakresie klimatu na rok 2009, aby stać się neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku.
Milstein Hall na Uniwersytecie Cornell w OMA pokazuje, że uczelnie nadal mają możliwość ponownego wynajdowania siebie i służyć jako lider w dziedzinie innowacji.
[patrz też: mrówka strzelce opolskie, gąbki florystyczne, mrówka strzelno ]

Powiązane tematy z artykułem: gąbki florystyczne mrówka strzelce opolskie mrówka strzelno