Skip to content

Architektura 21szego wieku : Shelburne Museum / Ann Beha Architects

2 lata ago

476 words

Dzięki uprzejmości Ann Beha Architects Shelburne Museum w Shelburne, Vermont jest jednym z najlepszych, najbardziej różnorodnych i niekonwencjonalnych muzeów sztuki, wzornictwa i Americana w Ameryce Północnej.
Ponad 150 000 dzieł eksponowanych jest w niezwykłej scenerii 39 budynków wystawowych, z których 25 jest historycznych i zostało przeniesionych na tereny muzealne.
Ann Beha Architects.
Projekt nowego centrum sztuki i edukacji w Shelburne stanowi uderzającą obecność na szlaku Vermont.
s.
7.
Ten projekt jest częścią kampanii kapitałowej o wartości 14 milionów dolarów.
Budowa jest wstępnie planowana na początek przyszłego roku z otwarciem centrum w 2013 roku.
Dodając zasoby do wejścia Muzeum, ten współczesny nowy budynek prezentuje kolekcje i służy nowym inicjatywom edukacyjnym.
Wraz z towarzyszami budynku wejściowego / sklepowego i historycznej okrągłej stodoły zespół stanowi bramę do doświadczenia w muzeum.
Dzięki uprzejmości Ann Beha Architekci Ustaw na otwartym terenie i naturalnym krajobrazie, budynek ten oferuje długie widoki kampusu Muzeum na tle gór Adirondack.
Nowe centrum odgrywa kluczową rolę w promowaniu zaangażowania odbiorców, interpretacji, specjalnych wystaw i całorocznego programowania.
ZESPÓŁ PROJEKTOWY Ann Beha Architects zajmuje się współczesnym wzornictwem w kontekście historycznych scenerii.
Z siedzibą w Bostonie i praktykującym w skali kraju, ABA prowadziła projekty planowania i projektowania dla Muzeum Sztuk Pięknych w Bostonie; Muzeum Sztuki Amerykańskiej New Britain w Connecticut; Muzeum Sztuki Currier w New Hampshire; Portland Art Museum w Oregonie; Muzeum Sztuki i Ogrodów w Cummer na Florydzie; National Hall of Fame w Nowym Jorku; oraz Biblioteka Huntingtona, Kolekcje Sztuki i Ogrody Botaniczne w Kalifornii.
Rozpoznanie firmy wynika z jej długiego poparcia dla ponownego wykorzystania i reinterpretacji przełomowych budynków oraz integracji nowej ekspresji projektowej w ustawieniach historycznych.
Dzięki uprzejmości Ann Beha Architekci projekty muzealne ABA zostały wydane i uhonorowane w kraju, z nagrodami przyznawanymi przez Amerykański Instytut Architektów i jego Kapituły, National Trust for Historic Preservation oraz grupy konserwatorskie i projektowe w całym kraju.
W 2011 roku ABA została nazwana jedną z piątki .
praktyki w Stanach Zjednoczonych autorstwa ARCHITECT Magazine, cytowane za jego osiągnięcia, wiedzę i przywództwo w zakresie projektowania, zrównoważonego rozwoju i praktyki.
Architekci: Ann Beha Architects Lokalizacja: Shelburne, Vermont Zespół projektowy: Thomas M.
Hotaling AIA, LEED AP, dyrektor zarządzający, Ann M.
Beha FAIA, współpracujący dyrektor, Steven G.
Gerrard AIA, kierownik projektu / architekt, Chin Chin Yao, Projektant krajobrazu Architekt: H.
Keith Wagner Partner konstruktywny Inżynier: Inżynierskie przedsięwzięcie Inżynier MEP / FP: Altieri Sebor Wieber Inżynier ds.
Lądowych: Inżynierowie lądowi Associates Projektant oświetlenia: Sladen Feinstein Integrated Lighting LEED Konsultant: GreenLeaf Dane techniczne: Kalin Associates Kierownik budowy: PC Construction Company Dzięki uprzejmości z Ann Beha Architects Tekst dostarczony przez Ann Beha Architects
[patrz też: wskaźnik intensywności zabudowy, gąbki florystyczne, mrówka zambrów ]

Powiązane tematy z artykułem: gąbki florystyczne mrówka zambrów wskaźnik intensywności zabudowy