Skip to content

Kącik architekta – The Renaissance City: 3 Inicjatywy architektoniczne wskazują drogę do Detroit

2 lata ago

734 words

Prototyp strukturalny autorstwa makeLab.
At LTU.
Zdjęcie dzięki uprzejmości LTU Detroit jest od dawna symbolem innowacji w Ameryce, zwłaszcza w produkcji samochodów, muzyki i, w pewnym momencie w historii, samolotów.
Odpowiednio nazywa się Motor City, Motown i Cradle of Democracy.
W ciągu ostatniego półwiecza napięcia rasowe, migracje miejskie i niedoinwestowanie zmieniły tożsamość miasta, powodując, że stał się on symbolem postindustrialnej Ameryki i towarzyszącej jej degradacji miejskiej.
Te elementy składają się na tragiczną ironię Detroit – renesansowego miasta.
Na szczęście ostatnie lata były o wiele przyjemniejsze dla Detroit, charakteryzujące się znacznym reinwestowaniem w jego granice, znacznym napływem mieszkańców i firm do miasta, oraz przeniesienie zainteresowania z fotogenicznego i fascynującego rozpadu dawnego życia miasta na krajobraz innowacji.
Tereny w całym mieście są świadkami nie tylko nowego rozwoju, ale również napływu dobrze przemyślanej twórczej pracy wysoko-dekorowanych praktyków z całego świata.
Obejmują one oszałamiającą wieżę śródmiejską SHoP i pierwszy amerykański projekt Schmidta Hammera Lassena Architekci.
Chociaż ostatnio miasto zostało uznane za Miasto Projektów UNESCO (pierwsze miasto w Stanach Zjednoczonych, które otrzymało tę nazwę) oraz centralne miejsce miasta w ramach biennale w Wenecji w 2016 r., Zainteresowanie to jest niekiedy międzynarodowe, Oferta innowacji w Detroit odbywa się na znacznie mniejszym, ogólnodostępnym poziomie.
Ten rok jest kulminacją tego rodzaju, ponieważ kilka projektów projektantów z Detroit zostanie ukończonych.
Indywidualnie wskazują drogę do nowych form praktyki architektonicznej.
Jako zestaw ilustrują one, że miasto, które kiedyś było pionierem nowych form produkcji motoryzacyjnej, może zwrócić swoją uwagę zbiorową na architekturę.
Nowe produkty, nowe podejścia Z wielu powodów wspólny pojemnik transportowy przyciągnął wyobraźnię architektury w ciągu ostatnich dwóch dekad.
Chociaż architekci zbyt często ignorują oczywistą i zasadniczą niewspółosiowość między tymi pojemnikami a dobrze uformowaną architekturą, ich wszechobecność, siła, oszczędność i gotowa modułowość okazały się kuszącym wezwaniem – przyciągając wielu praktyków, aby spróbować swoich sił w włączeniu tego elementu w ich prace, z różnym powodzeniem.
Three Squared, Inc model domu, Detroit, Michigan.
Zdjęcie dzięki uprzejmości Three Squared, Inc Zróżnicowany zespół artystów, architektów i studentów w Detroit niedawno ukończył projekt, który wnosi znaczący wgląd w tę rozmowę.
Zakotwiczony w partnerstwie z Build Institute, Detroit Riverfront Conservancy, Groundswell Design, Ponyride, Western International High School i Lawrence Technological University, ten oparty na kontenerach rozwój funkcjonuje mniej jako tradycyjny projekt, a bardziej jako fizyczny szkic, dzięki któremu zespół może odkrywać wykorzystanie przestrzeni publicznej w mieście Detroit i stworzenie znaczącej współpracy z mieszkańcami i członkami społeczności.
Pokazuje również, w jaki sposób projektanci mogą wykorzystać unikalne atuty kontenerów, aby uzyskać tańszą, bardziej zmienną i bardziej responsywną przestrzeń publiczną.
Mimo że obecnie oferuje przestrzenie przeznaczone dla lokalnych sprzedawców detalicznych, restauracji i barów, natura budowy pozwala na znaczną elastyczność.
Dzięki temu projektanci chcą umożliwić mieszkańcom wgląd i, z czasem, zmienić charakter tej przestrzeni publicznej.
Ta programowa elastyczność jest dopasowana do podobnej elastyczności w formie i układzie.
Zamiast zmuszać pojemniki do przestrzegania norm praktyki, ta grupa pozwoliła ich unikalnej naturze wykuć nowe formy praktyki i, ostatecznie, architekturę.
Steve Coy, artysta wizualny i współprowadzący projekt w Detroit, zamierza wykorzystać doświadczenia z tej pracy, aby popchnąć rozmowę do przodu.
Jest wysoce prawdopodobne, że inni przyłączą się do dialogu.
Three Squared, Inc model domu, Detroit, Michigan.
Zdjęcie dzięki uprzejmości Three Squared, Inc Jedną z takich grup jest Three Squared, Inc, zespół architektów, inżynierów, projektantów i kierowników budowy z Detroit.
Zespół ten opracowuje infrastrukturę budowlaną niezbędną do wykorzystania potencjału wspólnego kontenera morskiego i przebudowuje produkcję architektoniczną.
Podobnie jak poprzedni projekt, ich praca nie dotyczy ostatecznego artefaktu, ale procesu, który wspiera jego realizację.
Skoncentrowanie się na procesie produkcji architektonicznej pozwoliło firmie Three Squared, Inc.
usprawnić proces budowy.
Od zaprojektowanych kołnierzy, aby idealnie dopasować pojemniki, gdy są one opuszczane na miejsce, do opatentowanych metod wzmocnienia drzwi w celu ochrony przed mostkami termicznymi, innowacja Three Squared polega na produkcji.
Uproszczenie jednego szczegółu ma dramatyczny wpływ na koszty i efektywność tysięcy otwarć na dziesiątki projektów.
Do
[podobne: mrówka strzelce opolskie, strefa przemarzania gruntu, olx lidzbark warmiński ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka strzelce opolskie olx lidzbark warmiński strefa przemarzania gruntu