Skip to content

Budownictwo i architektura : AD Recommends: Best of the Week

2 lata ago

403 words

Dwa ładne domy, dwa duże projekty i najnowsza aktualizacja Herzoga i Elbe Philharmonic Hall de Meurona.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
BU Landmark Complex / Architects 49 Kompleks biurowy Uniwersytetu Bangkoku został zainicjowany na potrzeby reorganizacji frontalnego obszaru kampusu i stworzenia wyjątkowego podejścia do wejścia do kampusu.
Oprócz wspomnianych wymagań Szkoła Zarządzania Przedsiębiorstwem wymagała również dodatkowych udogodnień, na przykład sal lekcyjnych, sal seminaryjnych, wykładowców.
biuro, sale wykładowe.
Następnie nowy kompleks wyłania się z konkretnej formy architektonicznej przypominającej symbol uniwersytetu, diament (czytaj więcej.) POD / Hijjas Kasturi Associates Sdn z Studio Nicoletti Associati Biuro sprzedaży Petaling Jaya Comerical City (PJCC) i galeria showroomu, znana również jako POD znajduje się przy Jalan PJS2 w Petaling Jaya.
Położony zaledwie 15 minut jazdy samochodem od centrum Kuala Lumpur, z bezpośrednim dostępem do łatwej w obsłudze nowej drogi ekspresowej Pantai (NPE), domek POD ma powierzchnię brutto 750 metrów kwadratowych.
Futurystyczny projekt POD odzwierciedla odblask kropelek wody Matki Natury w formie, która pokazuje wyrafinowanie i elegancję (czytaj więcej.) Chimney House / Marcio Kogan Drewniany taras z drzewami, utworzony przez wolumetrię domu i betonową ścianę, artykułuje cały program Domu Kominowego.
Salon jest zamknięty w pudełku na parterze tego tomu, a szerokie okna otwierają je na przestrzeń zewnętrzną.
Wewnętrzne wymiary salonu 6,5 m na 10,3 m, a niski sufit wynoszący 2,40 m, tworzą wrażenie przytulności, podkreślone fakturą betonowego sufitu wykonanego z wąskiego drewnianego szalunku (czytaj więcej.) Aktualizacja: Sala Filharmonii Elbe / Herzog i de Meuron Powoli, ale z pewnością, piękna hamburska filharmonia w Hamburgu zbliża się do końca (według strony internetowej budowy filharmonii właśnie zakończono konstrukcję dachu, która zamyka wielką salę koncertową!).
Podzieliliśmy się zdjęciami innowacyjnego i kultowego systemu koncertowego sali koncertowej, kiedy odwiedziliśmy Hamburga na początku tego roku, a ostatnio Jose Campos podzielił się z nami swoim najnowszym zestawem (czytaj dalej.) Ordinary House / FORM / Kouichi Kimura Architects Ten projekt jest dom zbudowany w nowej dzielnicy mieszkaniowej, która nie ma szczególnego charakteru.
Ta sytuacja sprawiała, że architekt zastanawiał się, czy większość ludzi nie chce czegoś wyjątkowego, czy też chcą zwyczajnego domu na zwykłej działce.
Jako architekt, jego rozwiązaniem takiej sytuacji społecznej był ten dom, Ordinary House (czytaj dalej.)
[patrz też: akcesoria łazienkowe bisk, pagaz kamienna góra, mrówka sulejów ]

Powiązane tematy z artykułem: akcesoria łazienkowe bisk mrówka sulejów pagaz kamienna góra